Temperatura: 2°C Miasto: Chojna
Ciśnienie: 997 hPa Wiatr: 26 km/h
“Atomowi żołnierze wolności. Archeologia magazynów broni jądrowej w Polsce. Z Chojną w tle.”
To wyjątkowa okazja, aby odkryć bogactwo kultury i historii naszego regionu. Tegoroczna edycja tej imprezy odbędzie się w sobotę 18 maja 2024r.
Zmiana władzy samorządowej to nie tylko zmiana osób sprawujących rządy, ale również szansa na rewitalizację obchodów najważniejszych świąt narodowych, czy lokalnych jak Dni Cedyni.
Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja nie mają w Cedyni dobrej tradycji. Wesołe święto niejednokrotnie sprowadzało się do głównego punktu organizowanego przez władze gminy - "złożenia kwiatów, wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem" - pod odmienionym wizualnie monumentem Orderu Krzyża Grunwaldu.
Dziś odbyły się uroczystości związane z rocznicą forsowania Odry, jak i przeprawy przez rzekę. 79 lat temu oddziały I Armii Wojska Polskiego przystąpiły do operacji berlińskiej, która skończyła się zdobyciem Berlina i zakończeniem II wojny światowej.
79 lat temu oddziały I Armii Wojska Polskiego, przystąpiły do forsowania Odry, rozpoczynając tym samym jedną z ostatnich operacji II wojny światowej – operację berlińską.
Niedziela Palmowa rozpoczyna się Wielki Tydzień czyli czas oczekiwania na zmartwychwstanie.
Na wieczną lekcję odeszła nauczycielka wielu pokoleń młodzieży, wychowawczyni kilkunastu roczników uczniów. Zofia Jasnos zmarła 3 marca 2024 r. w wieku 85 lat. Była uśmiechniętą, pełną dobroci i miłości wieloletnią nauczycielką w Szkoły Podstawowej im. Czcibora w Lubiechowie Dolnym.
79 lat temu, 27 lutego 1945 roku, polscy żołnierze z 6. Samodzielnego Batalionu Pontonowo-Mostowego postawili na brzegu Odry pierwszy graniczny słup.
-To, co daje mi siłę, nadzieję i wiarę, to fakt, że widzę, iż Opatrzność Boża nas nie opuszcza i że u ludzi jest tyle wiary - mówi abp Mieczysław Mokrzycki w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.