Temperatura: 3°C Miasto: Chojna
Ciśnienie: 1017 hPa Wiatr: 23 km/h
Była to filia obozu Ravensbrück, gdzie wiele setek kobiet różnych narodowości, w tym około 500 Polek z Warszawy i około 200 Francuzek doświadczyło niewolniczej pracy i cierpień podczas końcowych miesięcy II wojny światowej.
Spotkanie poprowadzi Beata Woźniak. Przewidziano również możliwość zadania pytań autorowi oraz dyskusji na temat poruszanych w książce tematów. To doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy o historii naszego regionu.
Nad ranem 5 lutego 1945 roku, ostatni niemieccy żołnierze opuścili Königsberg i wycofali się na przyczółek mostowy w okolicach Krajnika Dolnego.
W 1999 roku przeprowadzona została reforma administracyjna państwa. Powstało wtedy nowe województwo zachodniopomorskie, zastępując dotychczasowe województwa - szczecińskie i koszalińskie. Powrócono także do trójstopniowego podziału władzy samorządowej i przywrócono powiaty.
27 grudnia to szczególny dzień w Polsce, gdyż obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego. To święto państwowe, które zostało ustanowione rok temu, gdy prezydent RP podpisał ustawę przyjętą przez Sejm i Senat.
Było to wydarzenie o szczególnym znaczeniu, ponieważ zamknęło 15 lat istnienia.
Postać św. Mikołaja jest nieodłączną częścią tradycji chrześcijańskiej i ma długą historię jako święty, któremu przypisuje się liczne cuda i dobroczynne czyny.
Widać, że przyłożył z impetem. Ochraniacz został wyrwany z kostką. Uchronił jednak sam pomnik, choć nie do końca podest.
W Chojnie prowadzone były poważne dwudniowe negocjacje na wysokim szczeblu.
Ten transgraniczny projekt ma na celu popularyzację wiedzy na temat Pomorza Zachodniego oraz historii panowania Bogusława X. Jest to doskonała okazja do zgłębienia tych tematów i zrozumienia miejscowych relacji historycznych oraz kulturowych.