Temperatura: 3°C Miasto: Chojna
Ciśnienie: 1016 hPa Wiatr: 23 km/h
Napisałam projekt na realizację placu zabaw na basenie i realizujemy go wspólnie z Fundacją pod Aniołami - mówi nam Irena Śron z Cedyni.
Ma być kolorowy, uczcić ważną rocznicę i robić niesamowite wrażenie na widzach. Będzie to swoisty obraz w miejskiej przestrzeni, gdzie kolorowe są zazwyczaj głównie reklamy. Autorką projektu i realizatorką jest Beata Rolak - artystka z Chojny
Szału nie ma ale coś znaleźć można. Dwie godziny chodzenia po lesie, a grzybów tylko na sos, głównie podgrzybki – napisał pan Jacek z Chojny. Za to przyjemność ze spaceru po lesie bezcenna.
Niemiecki inwestor pomylił się w składanym wniosku informując, że zamierza budować zbiornik na gnojowicę. Rolnik od 20 lat gospodarujący w Łaziszczach (gmina Chojna) chce pod Cedynią wybudować – jak się teraz okazuje – zbiornik na nawóz organiczny. Na to też mieszkańcy Radostowa się nie zgadzają. Tymczasem władze Cedyni, wskutek braku terminowego uzupełnienia dokumentów przez inwestora, umorzyły postępowanie administracyjne dotyczące planowanej inwestycji.
Egipskie ciemności panują na odcinku ulicy Konopnickiej w Cedyni. Wieczorem lepiej się nie wybierać tam na spacer, bo może się to skończyć kontuzją.
Kiedy wreszcie opróżnione zostaną pojemniki na śmieci znajdujące się na cmentarzu komunalnym w Cedyni? - pyta nasz czytelnik. Odpadków jest tak dużo, że kolejne nie mieszczą się w koszach.
W gminie Cedynia ponad połowa mieszkańców zaszczepiła się przeciwko COVID - 19
Podczas święta plonów w Cedyni rozstrzygnięto kilka konkursów i zwycięzcom wręczono nagrody. Były to konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy, na najokazalszy bochen chleba, najpiękniejszy bukiet z kwiatów ogrodowych i polnych, konkurs kulinarny pt. „Tradycyjne potrawy polskie i niemieckie” oraz potyczki sołeckie.
Wszystkie potrawy przygotowane przez gospodynie i gospodarzy można było jeść za darmo.
Trwa święto plonów w Cedyni. Tegoroczne dożynki noszą nazwę "Tradycje, obrzędy i historia na pograniczu Odry – Cedynia 2021”.