Temperatura: -1°C Miasto: Chojna
Ciśnienie: 992 hPa Wiatr: 12 km/h
Rota niezmienna od lat. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka w Chojnie ślubowały być dobrymi Polakami i szanować tradycje
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej minister Przemysław Czarnek złożył nauczycielom najlepsze życzenia. W liście skierowanym do dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych zapowiedział też spektakularną podwyżkę płac.
Nauczyciele świętują, przyjmują gratulacje, życzenia i nagrody, a w szkołach nie ma lekcji. Dzień Nauczyciela funkcjonuje od 1982 roku jako święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Wprowadzono je ustawą – Karta Nauczyciela z 1982 r.
Druhowie z jednostki OSP Piasek wybrali się z wyjątkową wizytą do Szkoły Podstawowej w Piasku. Powód był szczególnie ważny - przeprowadzenie szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na korytarzach, w szatniach i na klatkach schodowych dzieci muszą nosi maseczki. Taki komunikat na swoim portalu społecznościowym podała jedna ze szkół podstawowych.
Kiedy do szkoły przyjdą politycy, a niektórzy z obecnych na imprezie nie są do siebie nastawieni zbyt przyjaźnie, to mamy polityczne igrzyska. Właśnie takie małe miały miejsce w szkole, która dziś 16 września 2021 r. obchodziła swój jubileusz.
Dzisiaj placówki oświatowe rozpoczęły nowy rok szkolny 2021/2022. Z tej okazji w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Cedyni ks. dziekan Michał Kostrzewa odprawił mszę św., w której uczestniczyli: poczet sztandarowy, pracownicy, uczniowie i rodzice. Następnie na placu przed szkołą odbył się uroczysty apel.
Mikołaj Szeremeta był wieloletnim dyrektorem Szkoły Podstawowej w Godkowie, członkiem Zarządu Miejskiego w Chojnie i radnym Rady Miejskiej w Chojnie.
Konkurs „Rodzic na 6.” Czy w Chojnie znalazłby zainteresowanie tak duże jak wśród Polonii w Toronto czy w Nowym Jorku? Czy są w gminie Chojna rodzice zaangażowani w sprawy szkoły na tyle by zasłużyć na tytuł „Rodzic na 6”?
Uczniowie ZSP w Chojnie wraz z opiekunem przebywali w Arcos de Valdevez w Portugalii, gdzie z uczniami tamtejszej szkoły średniej realizowali działania projektu pt. „Cyfrowy obywatel w cyfrowym świecie” – „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Tematem przewodnim spotkania było porównanie procesu cyfryzacji w Polsce i Portugalii oraz zagrożenia związane z mediami społecznościowymi.