Jako że transport kontenerów jest najpopularniejszy na świecie, MIK jest w stanie dotrzeć w każdy zakątek globu. MIK nie boi się lądu ani wody – jest odważny i kocha kulturalne wyzwania. Nie ma takiego drugiego na świecie!
Idea przedsięwzięcia
Za pomocą usytuowanego w centrum miasteczka kontenera zmieniać będziemy otaczającą go rzeczywistość wraz z jej mieszkańcami. W czarnej, kontenerowej bryle zorganizowany zostanie szereg aktywności zarówno kulturalnych, jak i edukacyjnych mających na celu zaktywizowanie lokalnej społeczności i wciągnięcie jej w zabawę zwaną „kulturą”. W przestrzeni kontenera pojawią się zatem DJ-e grający livesety i prowadzący warsztaty z DJ-ingu, przeprowadzone zostaną otwarte warsztaty designu, zbudowana zostanie tymczasowa czytelnia, odbędzie się performance teatralny z udziałem aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie, a wieczorem odbędą się projekcje filmowe, dzięki którym miejsce zamieni się w kino plenerowe.
1 dzień w Cedyni 16.06.2019 (niedziela)
12.00 – warsztaty DIY design – składamy dźwigi portowe i modele krzeseł
14.00 – strefa chillout – dostępne akcesoria sportowo-rekreacyjne z animatorami
15.30 – czytelnia – dostępne na miejscu do wglądu teksty teatralne – praca z animatorami
17.00 – czytelnia: sztuki teatralne czytane na żywo z AKTORAMI z dostępnymi tekstami na miejscu
18.30 – warsztaty DJ-skie,
20:00 – set Djski
21:00 – kino o zmroku – kino plenerowe + leżaki
Opis działań:
1. Warsztaty – design zrób to sam.
Warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów polegające na własnoręcznym składaniu z wcześniej przygotowanych elementów modeli krzesełek typu „Bumerang” oraz mini dźwigów portowych.
Przy specjalnym stanowisku warsztatowym w kontenerze w zagadnienie uczestników wprowadzać będą animatorzy.
2. Strefa chillout – strefa do swobodnego zużytkowania. W kontenerze podczas trwania akcji wydawane będą dla uczestników drobne gadżety do zabaw plenerowych (frisbee, rakietki do badmintona itd.)
3. Performance teatralny + czytelnia: sztuki teatralne czytane na żywo z dostępnymi tekstami na miejscu. Przestrzeń kontenera zostanie zaaranżowana na kształt czytelni z dostępnymi na miejscu tekstami teatralnymi. Do kontenera będzie można wejść wygodnie usiąść i oddać się lekturze. Dodatkowo jedna ze sztuk zostanie czytana w formie live-audiobooka przez aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie.
4. Warsztaty DJ-skie, set Djski;
Kontener zamienia się w scenę DJ-ską i tak służy zarówno do przeprowadzania warsztatów, jak i wieczornego występu DJ-skiego. Warsztaty DJ-skie otwarte na uczestników zwieńczy liveset muzyczny.
5.Kino plenerowe:
Kontener zamienia się w kino plenerowe, na jego przedniej ścianie zamontowany jest ekran, przed którym umiejscowiony jest rzutnik, a przed kontenerem rozstawione leżaki. Projekcje filmowe proponowane dla mieszkańców – to selekcja filmów krótkometrażowych, kuratorsko wybranych przez specjalistów ze Szczecin Film Festival.
Napisz komentarz
Komentarze