Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 08:38

Jak wybrać stół rehabilitacyjny do gabinetu?

Ciężko nam wyobrazić sobie gabinet fizjoterapeuty, w którym nie ma odpowiedniego stołu rehabilitacyjnego. To element niezbędny w takim miejscu, dlatego warto podczas komplementacji sprzętu, powinniśmy zwrócić szczególnie dużą uwagę właśnie na ten przedmiot. To zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wynika to z tego, że na rynku znajduje się wiele różnych modeli, typów i producentów tego typu wyposażenia. Jak więc powinniśmy dobrać stół do naszego gabinetu? Jak poznać stół, który spełni zarówno nasze oczekiwania, ale także naszych pacjentów?
  • 17.01.2019 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak wybrać stół rehabilitacyjny do gabinetu?

Co trzeba wiedzieć przed zakupem stołu? 
Przed zakupem powinniśmy zadać sobie kilka odpowiednich pytań. Pierwszym z nich jest przeznaczenie naszego stołu. Powinniśmy zdecydować się czy będzie on przeznaczony tylko do masażu, czy będzie wykorzystywany podczas ćwiczeń w odciążaniu w kabinie UGUL. Dopiero w tym momencie możemy przejść dalej. Z tego będzie też wynikać ilość części, na które nasz stół powinien być podzielony. Jeśli będziemy wykorzystywać go tylko do masażu lub jako leżanki wystarczy nam stół mający od 2 do 4 części. Jeśli jednak chcemy zajmować się terapią manualną lepiej wybrać stół mający 5 lub 7 elementów.

Jaki typ stołu wybrać?
Jeśli planujemy wykonywać nasze zabiegi tylko i wyłącznie w gabinecie warto zainwestować w stół stacjonarny. Tego rodzaju stoły rehabilitacyjne dostępne są np. w sklepie www.ronomed.com.pl. Tego rodzaju sprzęt jest wyjątkowo stabilny, a jednocześnie posiada duży zakres regulacji. W przypadku takich stołów możemy wybierać różne sposoby regulacji: elektroniczny, ręczny lub hydrauliczny. Warto też zwrócić uwagę czy regulacja jest ciągła, czy skokowa. Stół rehabilitacyjny z regulacją ciągłą lepszym rozwiązaniem do gabinetów, w których będzie pracować więcej niż jeden rehabilitant. Takie rozwiązanie bowiem pozwoli na lepsze dopasowanie stołu do wysokości osoby, która przeprowadza zabieg.
Jeśli zaś planujemy wykonywać zabiegi także u naszych klientów, warto wybrać stół składany. Przy takich stołach ważne jest to, z jakiego materiału jest jego konstrukcja, ile waży i jak łatwo go przetransportować. Warto też zwrócić na dodatkowe elementy takie jak podłokietniki, nagłówek czy wieszaki, które w praktyce są bardzo przydatne. Jeśli stół jest wykonany z drewna, powinniśmy sprawdzić jego gatunek, odporność na nacisk i wilgoć. Jeśli zaś zdecydujemy się na wariant metalowy, powinniśmy sprawdzić, czy jest dobrze zabezpieczony przed korozją i czy elementy są odpowiednio trwałe i dobrze połączone.
Stoły rehabilitacyjne często mają różne układy budowy, które dostosowane są do rodzaju prowadzonych zabiegów czy masy pacjenta.

stol

Co jeszcze jest ważne podczas doboru stołu?
Poza kwestiami estetycznymi, takimi jak kolor i rodzaj tapicerki warto zwrócić uwagę na wymiary takie jak długość i szerokość czy posiadanie zagłówka, podłokietników czy ilości segmentów z których składa się leżysko. Warto też zwrócić uwagi na wyposażenie dodatkowe takiego stołu. Można do niego dobrać odpowiednie kształtki o różnych kształtach, zatyczki do zagłówka, wieszak na ręcznik czy też układ jezdny z centralnym hamulcem, który pozwala na poruszanie się stołem po gabinecie. W przypadku stołów składanych warto także zwrócić uwagę na wagę stołu oraz jak łatwo go przetransportować. 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

--- Artykuł sponsorowany ---