Obecny rok i odchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości były inspiracją dla organizatorów aby zwiększyć popularność 100 - polowej, międzynarodowej odmiany warcabów. Hasłem przewodnim mistrzostw rozegranych w Warszawie było: „uczczenie 100 - lecia odzyskania niepodległości Polski”. Na pierwsze 100 - polowemistrzostwa do stolicyprzyjechało21 zawodników głównie z Polski środkowej i wschodniej.
Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z podziałem na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn bez limitów wiekowych.
Rozgrywki sparingowe, a także intensywne szkolenie organizowane dla zawodników z chojeńskiego Ośrodka,a w szczególności ćwiczenie nowych szyków bojowych, pułapek debiutowych, strategii gry oraz kombinacji dających przewagę na 100 – polowej warcabnicy sprawiły, że utrzymali oni dotychczasową wysoką skuteczność podczas rozegranych w Warszawie mistrzostw.
Mistrzynią Polski w klasyfikacji kobiet została Anna Grzelak z chojeńskiego Ośrodka pokonując wszystkie, nawet te bardzo doświadczone zawodniczki, zdobywając 10 punktów na 10 możliwych do uzyskania.
Mistrzem Polski w klasyfikacji mężczyzn został Zenon Mieszkowski z Mławy (8 pkt.).
Srebrny medal wywalczył Dawid Hołotczyk (6 pkt.), a brązowy Jacek Gołuch (5 pkt.) – obydwaj z Chojny.
Wysoki poziom gry warcabistów z Chojny zapewnił im awans do Mistrzostw Europy w Warcabach 100-polowych, które odbędą się w maju 2019 r. w Polsce, w miejscowości Firlej koło Lublina.
Na zdjęciu poniżej „Orły Chojna” z trenerem i prezydentem IDCD – Międzynarodowego Komitetu Warcabowego. Od lewej - Andrzej Krucewicz, Jacek Gołuch, Konrad Stańczak, Anna Grzelak, Dawid Hołotczyk oraz Leszek Pętlicki.
Napisz komentarz
Komentarze