Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 11:52
Reklama

Alkohol i narkotyki były przyczynami zatrzymania. Drogówka w akcji

Działania, które rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych, objęły różne lokalizacje w po-wiecie gryfińskim, gdzie zarówno funkcjonariusze z Gryfina, jak i Chojny kontrolowali kierowców. W sumie przebadano ponad 1700 kierujących.
Alkohol i narkotyki były przyczynami zatrzymania. Drogówka w akcji

Autor: Policja Zachodnipomorska

9 grudnia 2024 roku, na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz powiatu gryfińskiego, policja przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Celem tych działań było przebadanie jak największej liczby kierujących, aby wyeliminować z dróg osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Zachodnipomorskie

Niestety, wyniki kontroli na terenie województwa nie napawają optymizmem. Policjanci ujawnili 63 kierujących na tzw. „podwójnym gazie”, z czego 38 osób prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwości, a 25 było po użyciu alkoholu. Dodatkowo, 7 kierujących zostało przyłapanych na prowadzeniu pojazdów pod wpływem środków odurzających. Jedynie w powiatach myśliborskim i wałeckim, wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi, co może świadczyć o większej odpowiedzialności mieszkańców tych regionów.

Powiat gryfiński

W powiecie gryfińskim, działania policji doprowadziły do zatrzymania kilku nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich, 27-letni mężczyzna, został zatrzymany o godzinie 5:45 w Żelisławcu, gdzie kierował Oplem pod wpływem środków odurzających i mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Kolejny przypadek miał miejsce w Trzcińsku-Zdroju, gdzie 25-latek prowadził Renault z wynikiem 0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. O godzinie 6:45 w Gryfinie, na ul. Armii Krajowej, policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę VW, który „wydmuchał” 0,22 mg/l.

Policjanci ujawnili też nietrzeźwego rowerzystę, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Takie przypadki potwierdzają, że problem jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków dotyczy nie tylko kierowców samochodów, ale również innych uczestników ruchu.

Konsekwencje

Warto przypomnieć, że zgodnie z przepisami, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z art. 178a §1 KK, osoba prowadząca pojazd w takim stanie może zostać ukarana grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do lat 2. Natomiast, prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu może skutkować aresztem lub grzywną nie niższą niż 2500 złotych.

Akcja „Alkohol i Narkotyki” jest częścią szerszych działań policji, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Policja zapowiada, że takie kontrole będą prowadzone cyklicznie, zarówno w skali wojewódzkiej, jak i lokalnej, aby skutecznie eliminować nieodpowiedzialnych kierowców i chronić innych uczestników ruchu drogowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wdzięczna mieszkanka 11.12.2024 14:01
Prosimy częściej robić takie akcje!

Reklama
Reklama
Reklama