Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 19:00
Reklama dogadać się w małżeństwie
Reklama

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Cedyni otwarte [FOTO, WIDEO]

W poniedziałek 3 czerwca 2024 r. w Cedyni zostało uroczyście otwarte Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To eksperyment. Kosztował prawie 2 razy więcej, niż zakładano. Nie przyjmie wszystkich chętnych i na razie brakuje wykwalifikowanego personelu. Budzi jednak nadzieje przyszłych pensjonariuszy.
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Cedyni otwarte [FOTO, WIDEO]
Otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Cedyni 03.06.2024 r.

Autor: igryfino.pl / chojnakulturalnie

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Cedyni to jedyny taki obiekt w powiecie gryfińskim. Za kilka dni powinien przyjąć 20 niepełnosprawnych pensjonariuszy, a wciąż brakuje specjalistów, którzy powinni pracować w takim obiekcie. Jeśli jest kolejka do przyjęcia, to znaczy, że obiekt jest bardzo potrzebny. O cedyńskim COM wspominaliśmy wcześniej w kilkunastu materiałach (ostatni wczoraj), więc teraz pokrótce.

W powiecie gryfińskim nie ma takiego obiektu, ale wszystkie, które funkcjonują dla osób sprawnych inaczej ledwo wiążą koniec z końcem i są na łasce i niełasce decydentów. Jak będzie w tym przypadku? 

Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Celebrę prowadzili: Magdalena Puzik (kierowniczka OPS), burmistrz Cedyni Piotr Głowniak i ks. kanonik Michał Kostrzewa

Jak wyglądało otwarcie obiektu na razie bez pensjonariuszy? Zapraszamy do krótkiej relacji filmowej na igryfino tutaj:

 

Przybyli goście reagowali różnie. Jedni z lekką zazdrością, że powstał w Cedyni obiekt, gdzie znajdą opiekę dorosłe osoby niepełnosprawne. Inni się dziwią, skąd będą pieniądze (koszt zapewniony to 5 tys. zł na osobę, a już dziś widać, że może być dwa razy większy). Duża cześć funkcjonowania obiektu to pensje dla pracowników, a skład specjalistów nie jest jeszcze pełen. 

Na otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Cedyni przyjechali burmistrzowie okolicznych gmin z powiatu. Byli burmistrz z Morynia Sławomir Jasek, Mieszkowic – Krzysztof Tkacz, czy wójt Widuchowej Paweł Wróbel. Przyjechał też wicewojewoda Dawid Krystek, a to od wojewody zależy finansowanie.

O dziwo nie było starosty czy nikogo z zarządu powiatu, a to starostwo troszczy się głównie o osoby niepełnosprawne. Nie było też byłego burmistrza Adama Zarzyckiego, który - jak by nie było - był ojcem chrzestnym powstania tego obiektu.

O historii powstania obiektu opowiedział nowy burmistrz Cedyni Piotr Głowniak. Nagranie filmowe publikujemy tutaj:

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama