Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 05:58
Reklama
Reklama

Spowodował kolizję. Był pijany

Miał aż 2,4 promila. Interwencję policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy poinformował aspirant Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie.
Spowodował kolizję. Był pijany
Gdyby nie kolizja prawdopodobnie nikt nie dowiedziałby się jaki był pijany.

Autor: Policja (arch)

Miało to miejsce 2 września 2023 roku około godziny 16:00 w Godkowie, podczas obsługi zdarzenia drogowego. Kierowca nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Policjanci ruchu drogowego z Komisariatu w Chojnie natrafili na 40-letniego sprawcę tego zdarzenia. Kierował on pojazdem marki Volkswagen.

Okazało się, że sprawca znajduje się w stanie nietrzeźwości, co potwierdzono wynikiem badania alkomatem. Według danych uzyskanych podczas kontroli, kierowca miał aż 1,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. To znacznie przekracza dopuszczalne normy i wskazuje na duże zagrożenie nie tylko dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Nietrzeźwość kierowcy jest jednym z najpoważniejszych przewinień w polskim prawie drogowym. Każdy, kto przekroczy dopuszczalny poziom alkoholu, naraża się na surowe konsekwencje prawne. Oprócz utraty prawa jazdy na określony czas, grozi mu również wysoka grzywna oraz ewentualne poddanie karze więzienia.

Niestety, nietrzeźwi kierowcy są nadal poważnym problemem na polskich drogach. Pomimo kampanii społecznych i wzmożonych działań kontrolnych, niektórzy nadal ignorują bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. To coś, czego nie można lekceważyć. Alkohol wpływa na zdolności psychofizyczne człowieka, utrudnia koncentrację, osłabia refleks i sprawność umysłową.

Ważne jest, aby społeczeństwo zrozumiało powagę sytuacji i razem z policją pracowało na rzecz eliminacji tego problemu. Wymaga to nie tylko większej restrykcyjności w przepisach, ale również świadomego podejścia każdego kierowcy do własnej odpowiedzialności. Jeśli zauważymy jakiekolwiek oznaki nietrzeźwości u innych osób na drodze, powinniśmy niezwłocznie zgłosić to odpowiednim służbom. Osoby, które decydują się na kierowanie pod wpływem alkoholu, nigdy nie powinny czuć się bezkarni. Musimy wspólnie działać, aby nasze ulice były bezpieczne dla wszystkich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

z sąsiedztwa 05.09.2023 22:04
Jak ma problem alkoholowy to musiało się tak skończyć.

Reklama