Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 07:41
Reklama prosto i po polsku

„Młodość nie jest etapem życia, lecz stanem ducha”

Dancing w stylu PRL z okazji Święta Seniora w Moryniu. Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym, m.in. 20 października Europejski Dzień Seniora, 14 listopada przypadł Światowy Dzień Seniora,
„Młodość nie jest etapem życia, lecz stanem ducha”

20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. Ideą obchodów tych wszystkich świąt jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań, mających na celu zapewnienie im godnego życia. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.
Jedną z inicjatyw, podjętych przez Gminę Moryń była zabawa integracyjna pod hasłem „Dancing w stylu PRL”, zorganizowana przez MOK w Moryniu, w sobotę 24 listopada br. Sala moryńskiego Geoparku wypełniona była po brzegi. Życzenia w imieniu swoim i radnych Rady Miejskiej w Moryniu, zakończonych toastem, złożyli burmistrz Morynia Józef Piątek oraz przewodniczący rady miasta Krzysztof Konecki.
Z niespodzianek przygotowanych dla gości na uwagę zasługuje wyjątkowy koncert Piotra Suchomskiego, który zaprezentował przeboje m.in. z repertuaru Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego, Korteza i Pawła Domagały.
Ogromną niespodziankę sprawiły dzieci z teatrzyku „Poszukiwacze sztuki”, prezentując przedstawienie pt. „Smutna Pajęczyca”. Był to pierwszy spektakl nowo utworzonej grupy teatralnej pod kierunkiem instr. Beaty Dziedzic-Szewczyk. Grupa teatralna działa przy MOK
w Moryniu od października bieżącego roku. Na scenie zaprezentował się także Hubert Kwiecień
z kilkoma utworami muzycznymi na gitarę. I wreszcie kilkugodzinna zabawa-dancing z zespołem Trio Akordeonowe z nowym saksofonistą z Kostrzyna. Zespół z repertuarem przebojów z lat 70-tych i 80-tych porwał do tańca prawie wszystkich zgromadzonych w sali gości, a o czasach PRLu przypominała m.in. swoim przebraniem kadra MOKu oraz gadżety i dekoracje rozmieszczone
w różnych zakątkach sali. Bo jak powiedział jeden z uczestników zabawy „...to były trudne, ciężkie czasy, ale za to jakie dancingi, jak ludzie wtedy potrafili się bawić...”

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej imprezy: Piotrowi Suchomskiemu (koncert oraz nagłośnienie), koleżankom i kolegom z MOK w Moryniu za przygotowanie wyjątkowej dekoracji (w tym użyczenie motocykla), rodzicom i dzieciom z grupy teatralnej (Amelii Gątarek, Kindze Piotrowskiej, Hani Wołodźko, Ewie Cacek, Sandrze Werens, Agacie Kwiecień, Gianisowi Podgórnemu i Jakubowi Kędzierskiemu) oraz ich instruktorce p. Beacie Dziedzic-Szewczyk, Hubertowi Kwietniowi, członkom Klubu Seniora, kolegom z działu promocji Urzędu Miejskiego oraz wszystkim przybyłym gościom za wspólną zabawę.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
dziadek Tadek 28.11.2018 20:55
to sobie dziadki potańcowali!

uparta 28.11.2018 19:54
A ja się jednak upieram, że i jednym i drugim.

Reklama