Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 06:25
Reklama prosto i po polsku
Reklama

Zachodniopomorskie Lady D. 2018 - kogo nagrodzili ?

Przez życie idą z podniesioną głową, angażują się w działania społeczne, sportowe i kulturalne, pracują w różnych organizacjach i instytucjach. Codziennie też pokonują bariery komunikacyjne, architektoniczne, prawne, cyfrowe oraz społeczne.
Zachodniopomorskie Lady D. 2018 - kogo nagrodzili ?

Autor: dost.

We wtorek, 23 października 2018 r. odbyła się gala, na której poznaliśmy laureatki konkursu „Zachodniopomorskie Lady D”. 

Celem konkursu Lady D. jest uhonorowanie kobiet z niepełnosprawnościami z województwa zachodniopomorskiego, które na co dzień angażują się w działania kulturalne, społeczne i sportowe, udzielają się w organizacjach i instytucjach. W tegorocznej edycji paniom przyznano nagrody w trzech kategoriach: „Kultura i Sztuka”, „Życie Społeczne” i „Życie Zawodowe”. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Szczególnie doceniono:

  • Agnieszkę Hajdukiewicz z Czaplinka. Zwyciężyła w kategorii „Życie społeczne”. Komisja konkursowa doceniła zaangażowanie laureatki w podnoszenie jakości życia osób niepełnosprawnych ruchowo i poszerzanie wiedzy na temat ich problemów, potrzeb i możliwości. Pani Agnieszka jako instruktorka Fundacji Aktywnej Rehabilitacji realizuje zajęcia dla dzieci, współorganizuje obozy rehabilitacyjne dla rodzin, prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz wykłady dla studentów fizjoterapii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie, a także współpracuje z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie. Z wykształcenia wizażystka i stylistka, zawodowo - specjalistka w firmie zajmującej się odszkodowaniami.
  • Małgorzatę Konecką ze  Szczecina Laureatka jest absolwentką Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Na co dzień niezwykle zaangażowana w pracę w  Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni, serwisie Infoludek.pl, Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, BTC Sp. z o.o., Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Stowarzyszeniu Kobiet Niepełnosprawnych, Polskim Towarzystwie Informatycznym. Współautorka „Poradnika dla kobiet niepełnosprawnych”, audytor w projekcie związanym z turystyką osób niepełnosprawnych, ekspert techniczny i merytoryczny platform e-learningowych dla osób z niepełnosprawnościami oraz szkoleniowiec z zakresu pracy Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej. Jej niezwykła wiedza, doświadczenie i zaangażowanie w propagowaniu idei niezależnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami doceniona została m.in. wyróżnieniem Prezydenta Miasta Szczecin.
  • oraz Krystynę Nawój z Przelewic. Została nagrodzona w  kategorii „Kultura i sztuka”. Laureatka tworzy od 1999 r. pod pseudonimem  „Poetka Michalina”. Jest autorką czterech tomików: „Miłość, nadzieja i wiara…”, „Przystanki mojego życia”, „Miłość a wojna” oraz „Zielona Gąsieniczka”. Jej wiersze czytane są w Polsce i za granicą, stają się tekstami utworów muzycznych oraz zdobywają wyróżnienia m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej. Pani Krystyna jest  niezwykle zaangażowana społecznie - pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Społecznej Rady Gminy Przelewice, a obecnie działa jako Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Okno”. Organizuje Turnieje Rugby osób na wózkach i spotkania z weteranami wojskowymi, a także występuje ze szczecińskim zespołem śpiewaczym „Melodia”

 

Przyznano także sześć wyróżnień:

  • czterem szczeciniankom  Lilianie Chudzik, Annie Gellert, Magdalenie Maksymowicz, Ewie Marcinkiewicz 
  • oraz Izabeli Jakubowskiej z Bobolic
  • i Katarzynie Leończyk z Mieszkowic.

Nagrody paniom wręczył zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

życzliwa 24.10.2018 09:23
Jest taka osoba w naszej gminie która by warto zgłosić do tej nagrody. Chyba wszyscy wiedzą o kogo chodzi...

Czytelnik z Chojny 24.10.2018 13:10
To zgłoś za rok, jeśli chcesz. Jak nikt nie zgłosi to o nagrodzie można pomarzyć

Reklama