Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 17:48
Reklama jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją

Wypadek podczas prac rolniczych

Wypadek podczas prac rolniczych wymaga sprawnego leczenie poszkodowanych oraz szybkiego dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji.
Wypadek podczas prac rolniczych

Tylko w 2018 r. do KRUS wpłynęło 15 tys. zgłoszeń wypadków w trakcie prac rolniczych. W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym, gdy następuje wzmożenie aktywności w rolnictwie, Instytut Medycyny Interwencyjnej wprowadził program leczenia poszkodowanych m.in. w wypadkach podczas pracy w gospodarstwach. Dzięki dokładnej diagnostyce możliwy jest nie tylko szybszy powrót do zdrowia, ale też wyższe odszkodowanie.

Lekarze podkreślają, że w leczeniu powypadkowym najważniejszy jest czas oraz dostępność najnowocześniejszych metod. Utrata, nawet niewielkiej i krótkotrwałej zdolności do pracy, może być dla rolnika lub członka jego rodziny, poważnym kłopotem. Stąd tak ważny jest jak najszybszy powrót do zdrowia z możliwością ominięcia kolejek i długich terminów w sieci ośrodków NFZ. Rozwiązaniem tego problemu są programy leczenia opracowywane przez Instytut Medycyny Interwencyjnej.

Nie każdy rolnik jest świadomy tego jak powinien zadziałać w razie wypadku i zdaje się na NFZ. System opieki publicznej najczęściej ogranicza się do podstawowej pomocy, natomiast dużo gorzej sprawdza się w trakcie odzyskiwania pełnej, lub możliwie pełnej sprawności po wypadku. Dalsze leczenie i rehabilitacja to formalna droga przez mękę oraz dalekie terminy wizyt i zabiegów. W efekcie poszkodowany, w wyniku długotrwałych kolejek i niepełnej diagnostyki, zaniedbuje własne zdrowie. W wyniku niewiedzy i braku czasu traci szansę na dostępne z punktu widzenia medycyny wyleczenie.

-Niestety system państwowy nie jest wystarczająco wydolny, by leczenie osoby poszkodowanej przebiegało jak sprawnie – nie da się po prostu uniknąć kolejek nie wspominając o dostępności do najnowszych urządzeń i metod. Pacjenci są często pozostawieni sami sobie, bez wiedzy do jakich specjalistów dalej się udać a uzyskiwanie kolejnych skierowań jest dla nich przerażające. Stąd idea współdziałania naszej kancelarii i Instytutu Medycyny Interwencyjnej. Na podstawie pełnej, fachowej dokumentacji medycznej jesteśmy w stanie uzyskać o wiele wyższe odszkodowania, a dodatkowo pacjenci otrzymują jak najszerszą diagnostykę, leczenie i rehabilitację u najlepszych specjalistów.powiedział Jacek Wrzosek, zarządzający Kancelarią Prawniczo-Brokerską Adversum i współzałożyciel Instytutu Medycyny Interwencyjnej.

Co więcej, w przypadku gdy osobie poszkodowanej przysługuje odszkodowanie z obowiązkowego OC rolnika (np. gdy poszkodowana jest osoba pomagająca na gospodarstwie, w tym również członek rodziny) leczenie koordynowane przez specjalistów Instytutu może być bezpłatne.

Proces opieki nad pacjentem Instytutu rozpoczyna się od kompleksowej oceny przypadku, zarówno medycznej jak i prawnej. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo uzyskania odszkodowania z polisy rolnika, osoba poszkodowana w trybie natychmiastowym, bez angażowania własnych środków jest poddawana specjalistycznej diagnostyce i leczeniu.
W innym razie Instytut umożliwia poszkodowanemu skoordynowany plan leczenia na jego koszt.

-Sprawne leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji. Jak najszybciej doprowadzamy do kompleksowej diagnostyki medycznej. Kolejnym krokiem, jest opracowanie i realizacja programu leczenia naszego pacjenta. Ostatnim, ale jakże ważnym i często zaniedbywanym etapem jest ocena stanu zdrowia po przeprowadzonym leczeniu i ew. dalsze zalecenia. Dzięki nam pacjenci mogą odzyskać sprawność, jeśli nie pełną, to na pewno większą niż przy powolnej i wyrywkowej rehabilitacji. W przypadku osób pracujących w rolnictwie jest to niezwykle ważne. – powiedział dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu.

Obejmujący swoim działaniem teren całego kraju, Instytut Medycyny Interwencyjnej przygotował profesjonalne zaplecze programu leczenia i współpracuje z czołowymi placówkami medycznymi: Medicover, Centrum Medyczne Damiana oraz z Grupą BPS Uzdrowiska Polskie (Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski).

Więcej informacji na temat Instytutu Medycyny Interwencyjnej znajduje się na stronie www.inmedin.pl, tel. 669 922 077.

Krzysztof M. Kowalski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

matros 27.03.2019 19:22
Proponuje nie pić i już!

ha 27.03.2019 12:50
A jak on tam wjechał?

Reklama
Reklamadogadać się w małżeństwie
Reklama